Menu

Výhody dřevěných briket

  • velmi nízké náklady na vytápění
  • nízká vlhkost materiálu => vysoká výhřevnost
  • brikety jsou šetrné pro životní prostředí
  • dřevěné brikety se snadno skladují

Co je briketa, k čemu slouží a způsoby výroby briket

Dřevěná briketa je mechanicky zhutněný drobný hořlavý materiál, ten může mít formu válečku o různém průměru, může se ale jednat i o oválný tvar, kulovité těleso, kvádr či kostku. Tvar brikety na topení je pro samotný proces spalování fakticky nepodstatný. Obvykle bývají takto slisovány hořlavé materiály jako je uhelný prach nebo biomasa.

K čemu slouží dřevěné brikety

Brikety slouží jako tuhé palivo a spalují se obvykle v kamnech či v kotelnách. Brikety z biomasy se stávají populárním ekologickým palivem.

Dva nejběžnější způsoby výroby spalitelných briket jsou tyto:

Hydraulickým briketovacím lisem, tlakem razníku směrem proti komoře naplněné lisovaným materiálem. Jedná se o zhutnění tlakem, tedy pouze mechanické a využívá se zejména při lisování dřevní hmoty o vlhkosti do 12 %.

Šnekovým briketovacím lisem, tlakem šneku skrze předehřívanou komoru, ve které dochází k uvolňování přirozených pojiv z lisovaného materiálu. Tlakem šneku a následným zchladnutím brikety dochází k získání finální tvrdosti. Tento postup se osvědčuje zejména u slámy, sena a jiných stébelnatin.

zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Briketa

 

 


Dřevěné brikety levně - prodej dřevěných briket - dřevěné brikety - levné dřevěné brikety - dřevěné pelety - výroba dřevěných pelet - dřevěné pelety levně - dřevěné brikety prodej - dřevěné brikety Olomouc - dřevěné brikety Přerov - dřevěné brikety Prostějov

mapa webu    odkazy    Webdesign STUDIO VIRTUALIS